Spící lev

Spící lev

Napsali o nás

Informační měsíčník členů Židovské obce v Praze (červen 2022)

"Divadelní soubor Campanum ve složení Frič, Svobodová a Svoboda (režie Uhrinová), připravil pro klienty Dsp Hagibor divadelní představení Spící lev. Je to jednoaktová rozverná situační groteska z období první republiky s mnoha odkazy na filmy pro pamětníky.
Příběh je o dívce Gustě, která se chce vdávat, jenže její nápadník o tom ještě neví. Její podnikavá matka má však plán, jak docílit toho, aby se nápadník "vyjádřil". A slečna Gusta se nechá inspirovat filmy pro pamětníky a připraví pro nic netušícího nápadníka lest. Jestli se nápadník stihne "vyjádřit" během odpoledne u kávy s bábovkou, zjistili klienti DSPH v neděli 15. května dopoledne. Někteří se do hry aktivně zapojovali a vznikaly tak nové, velmi povedené situace. Autorem jednoaktovky je maďarský spisovatel, novinář, dramatik a překladatel Béla Szenes (rodným jménem Samuel Schlesger). Děkujeme členům souboru Campanum za krásné dopoledne a těšíme se na další povedený kus."

Aktuality Domovů Na Třešňovce (červenec 2022)

"První červnovou sobotu našim uživatelům zpříjemnil Divadelní spolek Campanum, který zahrál prvorepublikovou komedii Spící lev. ...
V úterý 21. června pod vedením paní učitelky Hany Kukulové Řezníčkové nás přijel potěšit dětský flétnový soubor Kukulky, který si připravil opravdu moc hezké vystoupení. Divadelnímu spolku Campanum a dětem ze ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší tímto moc děkujeme a Vám všem ostatním přejeme krásné léto."

Pravý Hradec - události (červenec 2022)

Představení Spící lev diváky pobavilo a přeneslo do atmosféry filmů 1. republiky.

Kukátko (listopad 2022)

"Úsměvná fraška napsaná před 100 lety tenkrát i dnes nabízí divákům věčný příběh o přitažlivosti muže a ženy, tentokrát obohacen o vůni kávy a hvězdy meziválečného filmového plátna. Původní předloha dominantně pojednávající o „lovu na ženicha“ byla inscenátory posunuta do absurdní grotesky. Tato stylizace snad v divákovi otevře přemýšlení o nadčasovém dilematu, které řeší každá generace: Hodíme se k sobě, drahoušku? Původně maďarskou hru z 20. let minulého století, čítající množství tehdejších tamních popkulturních narážek, si členové souboru upravili do svého rodného jazyka a prodloužili stopáž z přibližně 25 minut na dobrou hodinu a čtvrt. Docíleno toho bylo díky přidání dvou „snových“ či alternativních pohledů na lovení manžela v první části a doplnění celé nové druhé části, která svým vhledem na situaci onu grotesknost první poloviny více uzemnila a vytvořila pohled více realistický."

Praha 10 Oficiální měsíčník městské části (prosinec 2022)

"ÚSPĚCH MALEŠICKÝCH DIVADELNÍKŮ. Místní divadelní soubor Campanum vystoupil s úspěchem v krajské soutěži „Salon paní Ljuby“ v Neratovicích. Uvedení incenace „Spící lev“ mu vysloužilo uznání za objevnou dramaturgii, autorský přístup k textu a výtvarnou koncepci inscenace. Ocenění za své výkony získali také herci Blanka Svobodová a Marek Frič. Prvorepublikovou komedii nastudoval soubor za finanční podpory městské části Praha 10."