Spící lev

Spící lev

Napsali o nás

Informační měsíčník členů Židovské obce v Praze (červen 2022)

Divadelní soubor Campanum ve složení Frič, Svobodová a Svoboda (režie Uhrinová), připravil pro klienty Dsp Hagibor divadelní představení Spící lev. Je to jednoaktová rozverná situační groteska z období první republiky s mnoha odkazy na filmy pro pamětníky.
Příběh je o dívce Gustě, která se chce vdávat, jenže její nápadník o tom ještě neví. Její podnikavá matka má však plán, jak docílit toho, aby se nápadník "vyjádřil". A slečna Gusta se nechá inspirovat filmy pro pamětníky a připraví pro nic netušícího nápadníka lest. Jestli se nápadník stihne "vyjádřit" během odpoledne u kávy s bábovkou, zjistili klienti DSPH v neděli 15. května dopoledne. Někteří se do hry aktivně zapojovali a vznikaly tak nové, velmi povedené situace. Autorem jednoaktovky je maďarský spisovatel, novinář, dramatik a překladatel Béla Szenes (rodným jménem Samuel Schlesger). Děkujeme členům souboru Campanum za krásné dopoledne a těšíme se na další povedený kus.

Aktuality Domovů Na Třešňovce (červenec 2022)

První červnovou sobotu našim uživatelům zpříjemnil Divadelní spolek Campanum, který zahrál prvorepublikovou komedii Spící lev. ...
V úterý 21. června pod vedením paní učitelky Hany Kukulové Řezníčkové nás přijel potěšit dětský flétnový soubor Kukulky, který si připravil opravdu moc hezké vystoupení. Divadelnímu spolku Campanum a dětem ze ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší tímto moc děkujeme a Vám všem ostatním přejeme krásné léto.

Pravý Hradec - události (červenec 2022)

Představení Spící lev diváky pobavilo a přeneslo do atmosféry filmů 1. republiky.